Testy na Covit Łaziska Górne

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona ciepłota ciała, to odpowiedź fizjologiczna organizmu na moc czynników. Sama w sobie nie jest chorobą, chociaż nadal sporo ludzi myśli inaczej. W ciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z jakimi akurat się rozprawimy.

Testy na Covit Blachownia

 

Gorączka – motywacji i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, jak również dorosłych mogą istnieć nowe.

Do najpopularniejszych określa się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna zawierać 36,6 st. Celsjusza. Czy więc każde odstępstwo z tej wartości można zaklasyfikować jako gorączkę? Teraz nie. Dla wszystkiego człowieka temperatura ciała jest wyjątkowa. Jedni tak się czują, gdy traktuje ona do 37 st. Celsjusza, oraz inni, jak nie przekracza 36 st. Celsjusza. Istnieje wtedy po prostu indywidualna sprawa organizmu. Jak więc opowiadamy o gorączce? Przede wszystkim musimy temperaturę zmierzyć, przechodząc do ostatniego, na przykład produktów Microlife (termometry). Wysokiej wartości termometr nie będzie oferował zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Blachownia

Gorączka występuje a to, gdy:
temperatura miana pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura liczona w uchu wynosi co chwila 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura liczona w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura liczona w zrobienie jest cenniejsza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na momencie lat, powstało tysiące mitów na fakt gorączki. My jednak postaramy skupić się na ostatnich powszechnie spotykanych:

Pierwszym mitem jest zdanie, że każda gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe chodzenie na układ. Tak naprawdę podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów i bakterii i wspomaga reakcję ustroju na chorobę. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może robić uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza prawdopodobnie żyć przyczyną zgonu.
Tu powstaje kolejny mit, opowiadający o tym, że „każdą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w terminie, kiedy czyni ona dyskomfort lub jak temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Blachownia
Mnóstwo osób ma, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego organizmu do 36,6 st. Celsjusza, bez powodu na ostatnie, jak wysoka była temperatura początkowa. Istnieje zatem właśnie mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w okresie obniżyć temperaturę o sam czy dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Blachownia

Nieleczona gorączka będzie przystojna w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i sprawi pacjenta do końca. Racja zatem nie jest fakt, nasz mózg ma pracę przypominającą termostat. Dzięki niej, w czasie chorobie nie daje on przejść swemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w skalach 39,4-40 st. Celsjusza. Istnieje zatem temperatura ciała, z jaką sobie poradzimy.
Podczas temperatury nie powinno jeść się posiłków. Istnieje zatem szkodliwy mit. Owszem, człowiek, jaki zamierza podwyższoną temperaturę, zazwyczaj nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane zawsze są skuteczne w potyczce z chorobą. Organizm potrzebuje dużo kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments